Torby i plecaki vintage ze skóry ekologicznej Gdańsk

 • Jakie torby vintage są aktualnie modne?
 • Czy torby vintage ze skóry ekologicznej są trwałe?
 • Czym różni się skóra ekologiczna (vegan-friendly) od skóry naturalnej?
 • Czy w Gdańsku można kupić autentyczne plecaki i torby skórzane vintage?

Na takie i inne pytanie odpowiemy w poniższym artykule

Powrót na Stronę Główną > Nowe propozycje toreb i torebek skórzanych.Formularz kontaktowy, wypełnij i napisz do nas zgłoszenie współpracy.Sprawdź, jakie skórzane torby vintage pasują do płaszczy jesiennych!

Skora naturalna, a ekologiczna, najważniejsze różnice

Skóra naturalna jest produktem od zwierzęcym. Pochodzi zazwyczaj od zwierząt takich jak bydło krowie, świńskie, owcze. O wiele rzadziej spotykana jest skóra cielęca i kozia. Skóra naturalna na torby i plecaki pozyskiwana jest ze zwierząt wysyłanych na ubój a zatem jej powstawanie ma charakter związany z konsumpcjom mięsa przez ludzi. W dalszym ciągu na świecie i w Polsce pozyskiwanie skór naturalnych ma charakter hodowlany, choć jest to zjawisko coraz rzadsze. Skóry lisów, jenotów i innych zwierząt futerkowych pozyskiwane są w wyniku hodowli tych ssaków na cenie nie związane z pozyskiwaniem żywności. Ten drugi „przypadek” budzi skrajnie negatywne emocje, również u Nas (redaktorów Torebkiskora.pl) , stąd coraz częściej naszą uwagę kierujemy w stronę produktów szytych ze skóry ekologicznej, jak plecaki, kapelusze, torby na ramię, portfele, a także buty i płacze.

Skóra eko, wegańska – tańsza alternatywa

Skóra ekologiczna, to produkt nie powiązany z przemysłem hodowali zwierząt. Jej produkcja odbywa się wyłącznie w zakładach tekstylnych. Bardzo  często można zamówić ten surowiec u producentów tkanin PVC, kordura, poliester, nylon, bawełna. Głownym składnikiem skóry ekologicznej jest bowiem Poliuretan (skrót PU). Jest to materiał nieograniczonych możliwościach, elastyczny, rozciągliwy, odporny na przemakanie, doskonały w obróbce. Materiał poliestrowy powlekany Poliuretanem, sprawia że powłoka tak obrobiona staje się nieprzemakalna. Gdyby uszyć plecak ze skóry ekolog ocznej, w której zastosowany został Poliuretan, będzie on w prawie 100% odporny na przemakanie.

Co jeszcze warto wiedzieć o skórze ekologicznej w porównaniu do naturalnej?

 • skóra ekologiczna jest lżejsza o 80% (co w przypadku plecaka czy torby na ramię jest bardzo istotne)
 • skóra ekologiczna jest odporna na przemakanie
 • skóra ekologiczna jest tańsza o ponad 70% (to chyba najważniejszy atut w wyborze galanterii skórzanej)

Plecaki ze skóry ekologicznej vegan friendly, jak wyglądają:

ekologiczna

Plecaki ze skóry ekologicznej-vegańskiej, przykład znajdziecie pod adresem: plecak.net/plecaki-skorzane/skora-ekologiczna

 • są to fasony firm z Anglii: Accessorize-me, KONO, Money Maker
 • fasony z Niemiec: Bag Street, Jennifer Jones, Harolds
 • polskie plecaki: Belveder

W szczególności polecamy dział a plecakami ze skóry ekologicznej, dedykowanymi miłośnikom zwierząt. Każdy z tych plecaków zdobył brytyjski certyfikat „Vegan Friendly”. Tym samych do jego produkcji nie został wykorzystany ani jeden surowiec od zwierzęcy, począwszy od materiałów, kończąc na produkcji barwników i farb do plecaków.

Szukasz inspiracji na stylizację vintage, zajrzyj na blogi partnerskie Torebiskora.pl

 • Vintagesounds o ubraniach vintage
 • Blankafashion o modzie damskiej vintage
 • Doba.pl – portal o modzie wrocławskiej
 • Kobietanaj.pl – czyli modne torebki skórzane i plecaczki vintage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *